Bu yazı, "2 Temmuz 2017" tarihinde yazıldı ve "

Program İndir

" kategorisinde yer alıyor.

Safari Browser İndir


Safari Browser İndir

Safari Browser İndir

Bilgiler

Program Adı : Safari Browser

Program Dili : İngilizce

Program Türü : Web Tarayıcı

Program Sürümü : v5.1.7

İşletim Sistemi : Windows XP-10

Platform : PC

Crack : Gerektirmiyor

Dosya Türü : Exe

Dosya Boyutu : 36.7 MB

Rar Şifresi : Bulunmuyor

Hakkında

Safari Browser, Apple şirketinin 1995 yılında iOS ve Mac OS işletim sistemleri için yayımladığı bir web tarayıcıdır. Yayımladıktan sonra, tarayıcısının bir hayli ilgi gördüğünü fark eden Apple, bu ilgi üzerine Windows işletim sistemi içinde kolları sıvama kararı almıştır.

Daha sonraları Apple şirketi, 2007 yılında Windows işletim sistemi için de Safari’nin beta sürümünü yayımlamıştır. Beta sürümünün ardından yayımlanan kararlı sürümü ile birlikte, Windows kullanıcılarının da ilgi odağı olmuştur. Safari’ye doğan bu ilgi, piyasadaki rekabeti de beraberinde getirmiştir.

Günümüzde ise, “hayatınızda yepyeni sayfalar açmanın en iyi yolu” sloganını kullanan Safari, aldığı güncellemeler ile birlikte, özelliklerine özellik katmaktadır. Gelin isterseniz bu özelliklere hep beraber göz atalım.

Yapılan incelemelerde piyasadaki en popüler tarayıcılardan bile çok daha hızlı olduğu görülen Safari, bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş JavaScript motoru, web sayfalarındaki uygulamaları optimize ederek, çok daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır.

Safari’de, diğer tarayıcılarda olmayan bir özellik olan, üçüncü taraf çerez engelleme özelliği de, değinmemiz gereken özelliklerden bir tanesidir. Zira bu özellik, üçüncü taraf web sitelerinin bilgisayarınızda çerez veri depolamasını önlemektedir. Bu yenilik Safari’de varsayılan ayar olarak gelmektedir.

Safari’deki yeni özelliklerden bir tanesi de, akıllı yerleşik araçlardır. Bu araçlar sayesinde, daha rahat gezinebilir, tarayıcınızı daha kolay yönetebilir ve hoşunuza giden şeyleri hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Akabinde, iğnelenmiş web siteleri özelliği sayesinde, daha önceden iğnelemiş olduğunuz web sitelerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Safari’de, değinmemiz gereken bir özellik daha bulunmaktadır. “Sekmeyi Sessize Alma” özelliği sayesinde, birden fazla sekme açtığınızda, “Akıllı Arama” alanından sesin nereden geldiğini tespit edip, kapatabilirsiniz. Bu sayede sesleri istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Birçok sekmeden ses geliyor ise tarayıcınızı tamamen sessize alabilme imkanına da sahipsiniz.

Safari’nin güncel özelliklerinden bir tanesi de, “AirPlay” özelliğidir. Bu özellik ile uyumlu bir web siteden video açtığınız zaman, ortaya çıkan AirPlay ikonuna tıklayarak, videoyu televizyonunuza yansıtabilirsiniz. Bu özellikleri tecrübe edinmek için Safari’yi hemen indirip deneyebilirsiniz.

En popüler internet tarayıcısı olarak hafızalarımıza kazınan Google Chrome’u da incelemek isterseniz “Google Chrome İndir” isimli sayfamıza göz atabilirsiniz.

İndirme Linkleri

Link 1 : İNDİR

Rar Şifresi : Bulunmuyor