En İyi WordPress Eklentileri


En İyi WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Eklentileri

bilgi

WordPress alt yapısına sahip olan sitenizi wordpress eklentileri ile geliştirmek ve güvenli hale getirmek mümkün . Bu makalede WordPress için piyasadaki en iyi eklentileri göreceğiz . Bu eklentiler ile sitenizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirebilir arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz . Dikkat edilmesi gereken nokta şu ki , gereksiz ve fazla eklentiler sitenizi yavaşlatıp zarar verebilir . Bu nedenle sadece gerekli eklentileri kullanmanızı tavsiye ediyoruz .

 

1) All in One SEO Pack

All in One SEO Pack

All in One Seo Pack eklentisi ile web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz . Arama motoru optimizasyonu ve SEO iyileştirmesi için bu eklenti olmazsa olmazlar arasında . Otomatik meta etiketi üretme , xml site haritası desteği , xml site haritasını Google ve Bing arama motorlarına bildirme , google analystics desteği gibi birçok önemli özellik içeren bu eklenti ile web sitenizi daha iyi bir konuma getirebilirsiniz . Ücretsiz ve ücretli olarak ikiye ayrılan bu eklentinin ücretli sürümünde daha farklı özelliklerde yer almaktadır .

Aralık

2) Wordfence

Wordfence

Wordfence eklentisi wordressi tamamen koruma altına almak için geliştirilmiş profesyonel ve geniş kapsamlı bir eklentidir . Bu eklenti sitenizi aklınıza gelebilecek her türlü zararlı bot , virüs , spam , ddos ve floodlardan korumayı , şifre kırma gibi girişimleri engellemeyi , site hızını en üst seviyede tutmayı esas alan ücretsiz ve güçlü bir eklentidir . Wordfence , siteyi yormadan gerçek zamanlı koruma yapan piyasadaki en iyi eklentilerden bir tanesidir . Canlı trafik özelliği ile sitenize kimlerin nereden giriş yaptığı gösteren bu eklentinin ücretli versiyonunda daha kapsamlı özellikler içermektedir .

Aralık

3) W3 Total Cache

W3 Total Cache

W3 Total Cache eklentisi sitenizi hızlandırmak için tüm özellikleri içeren geniş kapsamlı profesyonel bir eklentidir . Bu eklenti ile sitenizin hızını kat kat arttırmanız mümkün . WordPress optimizasyonu ile sitenizi %100 hızlandırmayı esas alan bu eklenti alanında en iyiler arasında yer alıyor . Html , css , javascript sıkıştırma özelliği ile %80 sıkıştırma yapabilen W3 Total Cache tarayıcı önbelleği özelliğini kullanarak sunucu yanıt süresi kısaltıyor . Bunların yanı sıra birçok farklı özelliği bulunan bu eklenti ile siteniz artık çok daha hızlı .

Aralık

4) Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi siteniz için olmazsa olmazlar arasında olan bir eklentidir . XML formatında oluşturduğu site haritanızı arama motorlarına göndererek sitenizi arama motorlarına tanıtır . Sizi rahatsız etmeden çalışan bu eklenti site haritanızı otomatik güncelleme özelliğe sahip . Güncellemeyi otomatik yapıp arama motorlarına göndererek , arama motorlarınızı sitenizdeki değişiklerden haberdar eder . Tamamen ücretsiz olan ve sitenizi yormayan bu eklenti alanın en iyisi olarak biliniyor .

Aralık

5) Contact Form 7

Contact Form 7

Contact Form 7 eklentisi sitenize iletişim bölümü eklemeniz için geliştirilmiş , sade ve şık görünümüyle alanındaki en iyi eklentiler arasında yer alıyor . Bu eklenti ile sitenize iletişim bölümü ekleyebilir , en rahat şekilde ziyaretçileriniz ile iletişim kurabilirsiniz . Ziyaretçilerinizin gönderdiği mesajı sizin belirlediğiniz e-mail adresine  ileten Contact Form 7 bu işlemleri son derece hızlı yapması ile dikkatleri üzerine çekiyor . Ücretsiz ve kullanışlı olan bu eklenti idealler arasında .

Aralık

6) WP Optimize

WP Optimize

WP Optimize eklentisi sitenizi ilk günkü kadar temiz tutmayı esas alan veritabanınızı optimize eden en iyiler arasında yer alan ücretsiz bir temizlik ve optimizasyon eklentisidir . Bu güne kadar sitenize kurduğunuz ve kaldırdığınız eklentiler , post revisionlar ve yaptığınız tüm işlemler veritabanınızda kayıt altında tutuluyor . Bu kalıntılar sitenizde yavaşlamaya sebep olabilir . WP Optimize eklentisi bu kalıntıları bir tık ile temizleyip veritabanınızı optimize eder . Böylece siteniz ilk günkü kadar temiz , hızlı ve kararlı olur .

Aralık

7) WP Smush.it

WP Smush.it

WP Smush.it eklentisi siteleri hızlandırmak için geliştirilmiş profesyonel ve kaliteli bir eklentidir . Bu eklenti sitenizdeki resimleri sıkıştırarak sayfalarınızın açılış hızını kat kat arttırıyor . Resimleri optimize ederek hem sitenizin hemde sunucunuzun yükünüde azaltmış oluyor . WP Smush.it eklentisi , hız niteliğine çok iyi etki eden ücretsiz ve kullanışlı bir eklentidir . Çoğu kişinin vazgeçilmezi arasında olan bu eklenti alanındaki en iyi eklentilerden bir tanesi olarak biliniyor .

Aralık

8) Akismet

Akismet eklentisi ile siteniz makalelerine yapılan yorumları kontrol altına alabilirsiniz . Kötü niyetli kişiler tarafından yapılan yüzlerce spam yorumdan ve bunları silme zahmetinden kurtulmak isteyenler için geliştirilen Akismet , spam ve doğal yorumları büyük oranda birbirinden ayırabiliyor .  Bunun yanı sıra spam yorumları toplu halde silme ve gelişmiş diğer özellikleri ile site yöneticilerini büyük bir zahmetlerden kurtarıyor .