Bu yazı, "20 Kasım 2018" tarihinde yazıldı ve "

Program İndir

" kategorisinde yer alıyor.

ComboFix İndir


combofix virus temizleme programi indir

ComboFix İndir

 

Program’a Hızlı Bakış

Program: ComboFix

Platform: Bilgisayar

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP+

Lisans: Ücretsiz

Tür: Virüs Temizleme Programı

Dil: İngilizce

Sürüm: v18.8.8.1

Geliştirici: sUBs

Yayımcı: sUBs

Kurulum Türü: Setup

Dosya Türü: Exe

Dosya Boyutu: 5.4 MB

İndirme Seçenekleri: Bleeping Computer

 

Genel Bakış

ComboFix Nedir?
ComboFix, bilgisayara bulaşmış olan virüs, trojan, reklam yazılımları, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımları tespit edip temizleyen, ücretsiz bir virüs temizleme programıdır. sUBs isimli bir geliştirici tarafından geliştirilip dağıtılmaktadır. Tüm dünyada güvenilen ve yaygın olarak kullanılan bir programdır.

 

ComboFix Kullanarak Neler Yapabilirim?
Bilgisayarınıza bulaşmış olan ve antivirüs programınızın temizleyemediği virüsleri ComboFix ile sisteminizden tamamen temizleyip kaldırabilirsiniz.

ComboFix, standart antivirüs programlarının ulaşamadığı sistem dosyalarını da tarayabilmektedir. Bu nedenle, ComboFix’i sisteminizde derinlemesine bir tarama ve temizlik yapmak için de kullanabilirsiniz. ComboFix kullanarak, flash bellek (usb), harici disk, cd, dvd gibi taşınabilir aygıtlarınızı da derinlemesine tarayıp temizleyebilirsiniz.

Bazı yaygın kötü amaçlı yazılımlar: virüs, truva atı (trojan horse), casus yazılım (spyware), solucan (worm), arka kapı (backdoor), telefon çevirici (dailer), mesaj sağanağı (spam), tarayıcı ele geçirme (browser hijacking), kök kullanıcı takımı (rootkit), korunmasızlık sömürücü (exploit), klavye takip sistemi (keylogger)

 

Önemli Uyarı!
Öncelikle şunu unutmayın ki, ComboFix orta seviye ve üstü kullanıcılara hitap etmektedir. Yanlış bir kullanımda bilgisayarınızda aksiliklere sebep olabilir. Örneğin bilgisayarınızda kötü huylu virüsler bulaşmış önemli dosyalarınız varsa ve bu dosyaları silmeden virüsleri temizlemek mümkün değilse, ComboFix ile tarama ve temizleme yaptığınız zaman, ComboFix bu önemli dosyalarınızı geri dönüşümsüz silebilir.

Veya bu virüsler işletim sistemi dosyalarınıza bulaşmışsa, tarama ve temizleme işlemiyle beraber ComboFix virüs bulaşmış olan işletim sistemi dosyalarınızı geri dönüşümsüz silebilir ve sisteminiz tekrar açılmayabilir. O yüzden ComboFix’i kullanmadan önce detaylı bir araştırma yapın ve kullanırken dikkatli olun.

 

ComboFix’i Nasıl Kullanabilirim?
Adım 1: Sisteminizde yüklü bir antivirüs programı varsa, ComboFix’in tarama ve temizleme işlemi bitene kadar bu antivirüs programını tamamen devre dışı bırakın. Çünkü antivirüs programınız ComboFix’i durdurabilir veya derin sistem dosyalarını taramasını engelleyebilir.

Adım 2: ComboFix, tarama ve temizleme işlemiyle beraber sisteminizi yeniden başlatır. Bu yüzden tarama işlemini başlatmadan önce tüm çalışmalarınızı kaydedin.

Adım 3: ComboFix’i bilgisayarınıza indirin ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmanız önemli. Çünkü bu, ComboFix’in derin sistem dosyalarını da tarayabilmesi için gerekli olabilir.

Adım 4: ComboFix açıldığı zaman, sağ alt kısımdaki “I Agree” butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra ComboFix sisteminizi derinlemesine tarayıp temizleyecektir.

 

ComboFix’i Ücretsiz Kullanabilir Miyim?
Evet. ComboFix ücretsiz olarak geliştirilip dağıtılan bir programdır. Ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

 

Tanıtım Videosu

 

İndirme Seçenekleri

Bleeping Computer

 

Not: ComboFix ile sisteminizi temizledikten sonra, gerçek zamanlı koruma yapan güncel bir antivirüs programıyla sisteminizi daha güvenli bir hale getirmelisiniz. Sisteminizde antivirüs programı yoksa veya güncel antivirüs programlarını incelemek isterseniz Antivirüs Programları isimli kategori sayfasını ziyaret edebilirsiniz.