Bu yazı, "24 Eylül 2017" tarihinde yazıldı ve "

Program İndir

" kategorisinde yer alıyor.

Avast Free Antivirüs İndir


Avast Free Antivirüs İndir

Avast Free Antivirüs İndir

Bilgiler

Program Adı: Avast Free Antivirüs

Dili: Türkçe & İngilizce

Türü: Antivirüs ve Güvenlik Programı

Sürümü: v17.5.2303

Lisansı: Ücretsiz

Geliştiricisi: AVAST Software

İşletim Sistemi: Windows XP-10

Platformu: Bilgisayar

Dosya Türü: Exe

Dosya Boyutu: 6.04 MB

Hakkında

Avast Antivirüs‘ün tarihi, “Viyana” adında bir virüsün, yayılıp baş ağrıtması ile birlikte iki kafadar araştırmacının (Eduard Kučera ve Pavel Baudiš) dikkatini çektiği ve bu iki araştırmacının insanları “Viyana” gibi virüslerden koruma görevini üstlendiği 1988 senesine kadar dayanmaktadır.

Bir süre yayım yapıldıktan sonra, finansal problemlere rağmen Eduard Kučera ve Pavel Baudiš, profosyonelliğe ilk adım olarak “ALWIL Software” adında bir şirket kurmuşlardır. Bu adımın ardından Avast’ın önü açılmış ve geleceğe ışık tutmuştur.

Akabinde, Windows 95 için ilk Antivirüs programı olarak yayımlanmıştır. Bununla birlikte, büyük ilgi odağı olan Avast Antivirüs, hemen hemen bütün kategorilerde ödüle layık görülmüştür. Bu başarıları ile birlikte daha fazla ilgiyi üstüne çeken Avast, McAfee ile de Antivirüs motoru olarak ortaklık yapmıştır. 2000 yıllarında ise CEO’larından Eduard Kučera, stratejik bir kararla bedava Avast’ı piyasaya sürmüştür.

Bedava öne sürülen Avast Antivirüs, daha da ilgi görmüş ve şirket, müşterilerin ücretli ürünleri çevirimiçi satın alabilecekleri bir satış merkezi kurmuştur. Avast’ın geliştiriceleri, 2004-2005 yılları arasında ise bir milyon kullanıcıyı ürünlerine bağlayarak, bir rekora imza atmışlardır. Bu başarının ardından, Avast bir çok dilde yayımlanmıştır.

Her yıl hedefinin üstünde ilerleyen Avast, 2010 yılında 165 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Bunun ardından, “ALWIL Software” şirketi, 2012-2013 yılları arasında ise mobil cihazlara, virüs programı yapmak için de kolları sıvamıştır.

Avast Antivirüs, sürekli gelişmesine rağmen, boyutundan ve hafifliğinden ödün vermemektedir. Avast sizi kötü amaçlı yazılımlardan korur. Ev ağınıza, kötü yolla bağlanmaya çalışan cihazı tespit eder ve zarar vermesini engeller. Tek bir tık ile, bilgisayarınızı en ücra köşelerine kadar tarar, tehlikleri tespit eder ve ortadan kaldırır.

“Browser Cleanup”, tarayıcınızı yavaşlatan, istemediğiniz eklentileri engeller ve kaldırır. “SafeZone Tarayıcısı” ise Avast Antivirüs’te bulunan ve üst düzey güvenlik kalkanlarına sahip bir web tarayıcısıdır. Bilgisayar korsanlarından, kötü amaçlı sitelerden korunabilmeniz, bankacılık ve alışveriş işlemlerinizi daha güvenli yapabilmeniz için geliştirilmiştir.

Günümüzde ise, en hafif Antivirüs programı olarak bilinen Avast, sizi rahatsız etmeden, üst düzey performans ile koruma sağlamaktadır ve alanında birçok rakibini geride bırakmaktadır. Sade ve hoş arayüzü ile herkesin kullanabileceği bir program olmasının yanı sıra sahip olduğu 27 adet dil desteği ile geniş kitlelere hitap etmektedir.

Diğer antivirüs programlarına da göz atmak için, “Antivirüs Programı İndir” isimli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İndirme Linkleri

32 Bit;
Seçenek 1: İNDİR

Seçenek 2: İNDİR

64 Bit;
Seçenek 1: İNDİR

Seçenek 2: İNDİR