Bu yazı, "12 Şubat 2019" tarihinde yazıldı ve "

Program İndir

" kategorisinde yer alıyor.

7-Zip İndir


7 zip indir

7-Zip İndir

Program’a Hızlı Bakış

Program: 7-Zip

Platform: Bilgisayar

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/ Vista / 7 / 8 / 10

Lisans: Ücretsiz

Tür: Dosya Sıkıştırma

Dil: Türkçe

Program Sürümü: v18.06 (Full Sürüm)

Geliştirici: Igor Pavlov

Yayımcı: 7 Zip

Kurulum Türü: Setup

Dosya Türü: Exe

Dosya Boyutu: 2 MB

İndirme Seçenekleri: Bulut

Genel Bakış

7-Zip Nedir?
7-Zip bilgisayar kullanıcılarının sabit diskleri üzerinde yer alan dosyaları ve klasörleri sıkıştırabilecekleri veya sıkıştırılmış olan dosyaları açabilecekleri ücretsiz, güçlü ve profesyonel bir yazılımdır. İnternet ortamında birçok dosya sıkıştırma, arşivleme programı yer alıyor. Bu yazılımların çoğu ücretli olarak kullanılıyor. 7-Zip ise ücretsiz ve özgür bir yazılımdır. Buna nazaran 7-Zip en az ücretli programlar kadar güçlü ve kullanışlı bir yazılımdır. Bazılarına göre de en iyi dosya sıkıştırma, arşivleme programıdır. RAR, ZIP, TAR, GZ, LZH, LZA, ARJ ve ISO gibi tüm popüler sıkıştırılmış dosya ve arşiv formatlarını destekleyen 7-Zip, ayrıca kendi sıkıştırma formatı olan 7z uzantılı sıkıştırılmış dosyaları da açmakta ve yine aynı dosya uzantısıyla dosyalarınızı başarılı bir şekilde sıkıştırmaktadır. Kullanımı gayet basit olup Türkçe dil desteğinde sahiptir. Sade arayüzü sayesinde zorlanmadan kullanabilirsiniz.

7-Zip Kullanarak Neler Yapabilirim?
Bilgisayarınızdaki veya harici disklerinizdeki dosya, klasör, oyun, müzik, resim, video her çeşit dökümanı sıkıştırmaya yarayan gayet pratik, kullanışlı bir programdır. Dosyalarınız sıkıştırarak alandan ve dosya boyutundan tasarruf etmenizi sağlar.

7-Zip Nasıl Kullanabilirim?
Size verdiğimiz bağlantılardan 32 bit veya 64 bit seçeneklerinden herhangi birini otomatik olarak kurup, yükleyin. Daha sonra masaüstüzde oluşan simgeye çift tıklayarak yazılımı açın. Sıkıştırma istediğiniz dosya ve klasörürünüzü sağ tıklayarak 7-zip ile arşivle veya sıkıştır seçeneği ile kolay bir şekilde sıkıştırma işlemini yapabilirsiniz.

7-Zip Ücretsiz Kullanabilir Miyim?
Evet. 7-zip ücretsiz bir dosya sıkıştırma programıdır.

Tanıtım Videosu

İndirme Seçenekleri

Google Driveİndir

Yandexİndir

Rar Şifresi : https://saglamindir.net/7-zip-indir

Alternatif olarak çok daha popüler olan Winrar dosya sıkıştırma programını da inceleyebilir ve kullanabilirsiniz.